• 1-800-123-789
 • info@webriti.com

Category ArchiveKalp ve Kan Dolaşımı Hastalıkları

Kalp ve Kan Dolaşımı Hastalıkları

Kalp ve Kan Dolaşımı Hastalıkları

İleri derecede kalp, kan dolaşımı ve damar sertliği de kaplıca tedavisi uygulanmaz. Diğerleri için tuzlu, iyotlu ve radio-aktiviteli sulardan faydalanılır.

 • Kalyoncu Termal Yalova

 • Balneoterapi Nedir

 • Kaplıca Tedavisinin Amacı

 • Kas İskelet Sistemi Hastalıklarında

 • Kireçlenmeler

 • Çamur Banyosu Yalova’da Türkiye’nin ilk kaplıca tesislerine ev sahipliği yapan Yalova, çok sayıda kişiye şifa dağıtıyor. Başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin her yerinden gelen ziyaretçiler özellikle çamur banyolarına ilgi gösteriyor.  Yalova’da kaplıcalar yoğun olarak Termal ve Armutlu bölgelerinde bulunuyor. Yalova’nın merkezine11 kilometreuzaklıktaki Termal’de 6 tesis yer alıyor. Bu tesislerin içinde Thermalium Wellness Park Hotel ve Limak Termal Boutique Hotel gibi iki adet de 5 yıldızlı otelin olduğu Yalova’da daha uygun fiyatlı pansiyon ve moteller de dikkat çekiyor.

  Diğer kaplıca cenneti Armutlu ise Yalova’ya50 kilometreuzaklıkta. Su sıcaklığının 55-60 derece olduğu bölgede, otel, restoran, Türk Hamamı, masaj salonları, jakuzi ve kapalı yüzme havuzu gibi alternatif sağlık üniteleri yer alıyor. Banyo ve içme kürlerine uygun olan kaplıca suları banyo, içme ve çamur olarak uygulandığı gibi, sudan çıkan gazların teneffüsü yoluyla da uygulanıyor. Armutlu kaplıcaları, radyoaktivitesi yüksek kaplıcalar sınıfına giriyor. Buradaki kaplıcaların kalbin işlemesinde, asidin vücuttan atılmasında, sinirler üzerinde, iltihabi hastalıklarda ve kadın hastalıklarında, yaraların iyileşmesinde, mide ve bağırsak hastalıklarında, karaciğerin düzenli çalışmasında, hormonların düzenlenmesinde ve idrar söktürücü olarak faydalarının olduğu biliniyor. Armutlu ilçesinde çok sayıda konaklama yeme-içme ve eğlence tesisi var.

  Yalova’da yer alan çok sayıda termal tesisten biri olan Limak Holding’e ait Limak Thermal Boutique Hotel, bulunuyor. Yalova ili Termal bölgesinde Türkiye’nin ilk ‘butik termal oteli’ konseptiyle hizmet veren Limak Thermal Boutique Hotel, gerek tarihi gerekse mimari dokuyu yansıtan, içerisinde termal su bulunan banyolu 48 adet VIP odaları, 2 adet restoran, 5 adet toplantı salonu ve850 metrekarealan üzerine kurulu spa merkezi bünyesinde termal su ile doldurulmuş açık ve kapalı havuzları ile termal turizm çerçevesinde bir lokomotif olarak değerlendiriliyor. Tesis içerisinde kullanılan termal suyun tıbbi özellikleri ve niteliklerine değinmek gerekirse, kaynak çıkışı 66 derece olan termomineralli su, banyo uygulamaları şeklinde romatizmal rahatsızlıkların kronik dönemlerinde, yumuşak doku rahatsızlıklarının tedavisinde, stres bozukluğu ve spor yaralanmalarında tamamlayıcı tedavi unsuru olarak kullanılabilir niteliktedir.

 • Kaplıcalar Diyarı BoluBolu’da çok sayıda kaplıca yer alıyor. Bolu’da şifalı sular Küçük ve Büyük kaplıcalar olarak 2 merkez üzerinde bulunuyor. Bolu Ovası’nın güney kenarında, ormanlarla kaplı dağın eteğinde, Karacasu mevkiinde ve Kuzey Anadolu fayına bağlı olarak oluşmuş 2 kaynak yeralıyor. 1993 yılında “termal turizm merkezi” ilan edilen bölgede Termal Otel ve Sağlık Bakanlığı’na bağlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi de bulunuyor.

  Büyük Kaplıca’nın su sıcaklığı 40-44 derece, Küçük Kaplıca’nınki ise 40-46 derece. Bolu kaplıcaları siyatik, böbrek hastalığı, kadın ve cilt hastalıklarında yararlı oluyor. Bolu Özel Turizm İdaresi mülkiyetindeki Bolu Termal Otel, turizm işletme belgeli ve 3 yıldızlı olma özelliği taşıyor. 145 yatak kapasitesine sahip otelin odalarında termal banyo, termal havuz, 12 adet termal özel banyo ve kapalı yüzme havuzu yanı sıra masaj salonu, sauna, buhar odası, kondisyon merkezi yer alıyor.

 • 3 Saatte Balıkesir

  İstanbul’un 3 saat uzağındaki Balıkesir’in Gönen, Edremit ve Susurluk ilçelerinde çok sayıda termal kaynak yer alıyor.

  Gönen Kaplıcaları: Doğa ile iç içe olan Gönen Kaplıcaları, kadın hastalıkları, felç, mide ve 12 parmak ülseri, hazımsızlık, safra kesesi tembelliği, kalın bağırsak spazmları, her çeşit romatizma, kireçlenme, ruhsal sıkıntılara bağlı ağrı ve huzursuzluklara iyi geliyor.

  Edremit Güre Kaplıcaları: Kaz Dağları’nın eteğinde yer alan kaplıcanın suyunun cilt hastalıkları, romatizmal hastalıklar, kadın hastalıkları, üst solunum yolları astım, guatr, kireçlenmeler, sedef, böbrek taşı ve kumları ve karaciğer rahatsızlıklarına iyi geldiği biliniyor.

  Derman Kaplıcası: 56 derece sıcaklıktaki şifalı su romatizma, arterit, kadın hastalıklarının tedavisinde faydalı oluyor. İçilmesi halinde böbrek taşı rahatsızlıklarına da iyi geliyor.

  Susurluk-Kepekler Kaplıcası: Bu suyun banyo tedavisiyle romatizma, kireçlenme, nevralji, nevrit, polinevrit, felçler ve kadın hastalıklarının tedavisinde olumlu sonuç alınıyor. Çamur banyosuyla ise romatizma rahatsızlıklarına iyi geliyor.