Türkiye’nin Yayla Cenneti Üstelik İstanbul’a iki Saat Uzaklıkta

Türkiye’nin Yayla Cenneti  Üstelik İstanbul’a iki Saat Uzaklıkta

Sakarya Bölgesi, İstanbul gibi büyük bir metropole olan yakınlığının kendisine sağladığı coğrafi konum ve ulaşım kolaylığı avantajlarına sahip. Genelde bu bölge İstanbul-Ankara otobanında sadece dinlenme yeri olarak biliniyor. Aslında burası tam bir yayla cenneti

PAŞALARTERMAL,PAŞALARKONAKLARI,PAŞALARTATİLKÖYÜ,PAŞALARTARAKLI

Sakarya Poyrazlı Gölü ve Tabiat Parkı

Sakarya’da şehir merkezine 15-20 dakika mesafede müthiş bir doğa parkı gerçekten… Diğer kamp alanları ve yeşil alanlara göre kamp açısından çok daha güvenli korumalı bir alan. Tabiat Parkı olması nedeniyle biraz daha derli toplu… Bölgede isterseniz göle teknelerle açılabilir, balık tutabilirsiniz. Kamp alanı da bulunan yeşil alanda ayrıca alışveriş yapabileceğiniz tesisler ve birkaç restoran da bulunuyor. Keyifli bir hafta sonu için İstanbul’a iki saat mesafede ideal bir seçenek.

PAŞALARTERMAL,PAŞALARKONAKLARI,PAŞALARTATİLKÖYÜ,PAŞALARTARAKLI

Sakarya Taraklı Karagöl Yaylası

Sakarya Akyazı ilçesinin 40 km uzağında Karagöl Yaylası. Bu yaylaya ulaşım son derece kolay. Asfalt yoldan yeşillikler arasında bir yolculuk yapabilirsiniz. Mahdumlar Köyü rotasında ilerledikten sonra artık yükselmeye, haliyle üşümeye başlıyorsunuz. Yaylaya çıktıktan sonra ise bol miktarda yayla evi, hayvan sürüleri ve ucu bucağı olmayan yeşil alan göreceksiniz. Ayrıca bu yaylada inanılmaz bir gölet ve dağ manzarası da var. Bölgede konaklayabileceğiniz pansiyon yok ama kamp için uygun bir alan. Gölet çevresinde ayrıca çay, mısır gibi ufak atıştırmalıklar ve içecekler imkanı sunan bir de küçük kulübe var.

PAŞALARTERMAL,PAŞALARKONAKLARI,PAŞALARTATİLKÖYÜ,PAŞALARTARAKLI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir