Sarot Termal Vadi

Sarot Kaplıcası; tarihi bir kaplıca olup, M.Ö.150-200 yılları arasında yapıldığı rivayet edilmektedir. M.Ö. 333’de Anadolu’ya giren Makedonya imparatoru İskender Bitinya’dan geçerken, Sarot Kaplıcalarında konakladığı bazı tarihi kaynaklarda belirtilir. Kilise Yeri denen mevkide az sayıda çok eski kalıntılara rastlanmaktadır.

Yazılı belgeler, arkeolojik eserler ve tarihi kaynaklara göre, Sarot’un tarihi, Bithynialılar ile başlamaktadır. Sırasıyla Romalılar,Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlılar’ın hakimiyetinde bir şifa merkezi olarak günümüze kadar süregelmiştir.

Sarot Termal Vadi, tatil için seçebileceğiniz tek termal tesis

Tarihi kayıtlara göre; böbrek,üst solunum yolları hastalıkları karaciğer iltihabında, safra kesesi hastalıklarında, kadın hastalıklarında, sedef,akne,egzama gibi cilt hastalıkları,mide hastalıkları,şeker hastalığı,gut,karaciğer yetmezliği,nörolojik hastalıkların tedavi süreçlerinde,idrar yolları ve romatizma hastalıklara iyi geldiği söylenen kaplıca suyunun insanlara şifa ve güzellik getirdiği söylenmektedir.

Sarot Termal Sağlıklı ve Eğlenceli Bir Tatilin Kapılarını Açıyor…

sarot-termal-fitness

Bolu iline 80 km uzaklıkta batı Karadeniz’in başlangıcında inşaa edilen Sarot Termal Vadi; sağlık imkanlarını eğlence alternatifleriyle birlikte sunarak tatil anlayışınızı değiştiriyor. İnanılmaz yeşilliği, oksijen miktarını yüksekliği, uygun nem oranı ve çevresini kuşatan dağlarla birlikte 35 blok ve 400 daireden oluşmaktadır.10400 tatil dönemi bulunan tesiste Termal sulardan yararlanabileceğiniz 26 havuz, 2 Türk hamamı, 2 sauna, 2 buhar odası ve bay-bayan ayrı sağlık merkezleri, alışveriş merkezleri, restaurantlar, fastfoodlar, mescidi içinde bulunduran kültür merkezi, konferans salonları, Özel aile banyoları, Aqua parkı, çocuklar için kreş, çay bahçeleri, otoparkın yanı sıra ihtiyaç duyan konukların uzman hekim,diyetisyen,fizyoterapistler eşleğinde yararlanabileceği kapsamlı Fizik tedavi ve Rehabilitasyon merkezleri bulunmaktadır.Tedavi merkezi olarak öne çıkan Sarot Termal Vadi, aynı zamanda kültürel aktivitelerinizi sürdürebileceğiniz merkezleri içinde bulunmaktadır. Özellikle kreş bölümü ebeveynlerin rahat tatil yapabilmeleri için ücretsiz kreş hizmeti vermektedir.Bu bölümlerde çocuk psikolojisinden anlayan uzmanlar eşliğinde,yaş grupları ayrılarak eğitimler verilecektir.Bir yaşam merkezi olarak tasarlanan ve dünya markası olmak yolunda ilerleyen Sarot Termal Vadi;size sağlıklı ve huzurlu bir yaşamın kapılarını açıyor!

Türkiye’de Bir İlk Açık Özel Aile Havuzları

Türkiye’de bir ilk olarak aileniz ile girebileceğiniz açık özel aile havuzları Sarot Termal Vadi’de…
1175672_643423972343891_1385390647_nRezervasyonlu olarak kullanabileceğiniz bu havuzlar, kompleksteki diğer havuzlar gibi ücretsiz olarak hizmet verecektir. Ailece size özel olarak kullanabileceğiniz bu havuzlar da size özel güneşlenme merkanları oluşturulmuştur. Üstü açık ve kapalı olmak üzere misafirlerimize sunulmuş olan bu özel aile havuzlarında huzurlu ve mutlu bir tatilin keyfine varacaksınız…
Açık ve Kapalı Özel Aile Havuzları herbir kullanımda boşaltılıp temizlendikten sonra diğer kullanıcıya hijyenik temizlikleri yapılarak siz değerli misafirlerimizin hizmetinesunulacaktır. Özel Aile Havuzları aynı zamanda bakneo terapi tedavilerinde de tesis içerisindeki doktor tavsiyesiylede kullanılacaktır. Derecesi kişiye ve terapiye özel olarak bu havuzları kullanırken sağlık bulacak ve stresten arınacaksınız.

sarot-termal-9

Bağkur,SSK, Emekli Sandığı ve ÖZel Sigorta Kurumu Mensuplarına Ücretsiz Sağlık Hizmeti…

Sarot Termal Vadi günümüz Sosyal Sigorta Fonlarıyla ilgili yapılan kanun değişikliği çerçevesinde Bağkur,SSK, Emekli Sandığı ve Özel sigorta kurumları mensupları veya emeklilerine sağlık merkezlerinde alınacak tedavileri ve her gelişlerinde yarım Check-Up hizmetini ücretsiz verebilmektedir.

Sarot Termal Vadi’ye gelen her bireyin tatil ihtiyacı dışında bir nevi sağlıklarıda garanti altına almak için çalışmalar yapılacaktır.

Günümüzde değişen yaşam kalitesi gereği bireyler en az yılda bir kere Check-Up yaptırmalarının önemini anlamış bulunmaktadırlar. Tıpta en öenmli tanının erken tanı olduğu düşünüldüğünde,Sarot Termal Vadi sağlık merkezinin işletilme mantığının öenmi ortaya çıkmaktadır.Başta kanser olmak üzere bağışıklık sistemini ilgilendiren rahatsızlıklarda erken tanı oldukça önemlidir. Uzman hekimler,fizyoterapistler,diyetisyenler,estetisyenler eşliğinde yapılacak olan bu tedavilerde daha sağlıklı ve yaşam kalitesi daha üst sınırda yüksek günler geçireceksiniz.

SIMILAR ARTICLES

NO COMMENTS

Leave a Reply