TARAKLI TERMAL OTEL DEVREMÜLK

TARAKLI TERMAL OTEL DEVREMÜLK

0 775

TARAKLI TERMAL OTEL DEVREMÜLK

 TARAKLI TERMAL 

17098404_1343397262350171_4810136247432376802_n

Taraklı TERMAL Tesisi; 90 dönüm tapulu arazi üzerine kurulmuş olup, 60 blok 1270 daire 30.400 devre mülkten oluşmaktadır. TARAKLI TERMAL Daireler; Tesisimizde 1+1, 2+1 ve dubleks daireler olmak üzere 3 çeşit daire seçeneği bulunmaktadır. 1+1 daireler; A tipi olanlar 68 m2 , B tipi olanlar 71 m2, 2+1 daireler; A tipi olanlar 83 m2 , B tipi olanlar 92 m2, Dubleks daireler ise; 117 m2 den oluşmaktadır. Dairelerin içerisinde; yeterli sayıda çatal, bıçak ve yemek takımı, set üstü ocak, aspiratör, ankastre fırın buzdolabı ütü ve masası, şarjlı el süpürgesi, 70 ekran Tv, uydu yayını, 1 adet dahili
5
telefon, 1 adet vestiyer, salonda yatak olabilme özelliğine haiz 1 takım oturma grubu, muhtelif duvar pano ve diğer bütün aksesuarlar, muhtelif perde, tül ve nevresim takımları, havlu takımı, banyoda acil durum butonu, Hilton lavabo, küvet, 1. sınıf armatörler, daire tipinin yatak odası sayısına göre çift kişilik yatak, yatağa ait 2 adet komedin, elbise dolabı, tuvalet masası, mutfakta ve balkonda yemek
17626487_1370741906282373_6380752053788491092_nmasası bulunmaktadır. 1+1 daireler 5 kişilik, 2+1 daireler 7 kişilik, dubleks daireler ise 9 kişiliktir. Yemek takımı, çatalı, bıçağı, tabağı, tenceresi, bornoz takımı, terliği dairenin özelliklerine göre steril şekilde dairelere bırakılır. 5 kişilik daireye 6 ya da 7 kişi ile gelmenizde hiçbir sakınca yoktur, yalnız ilk kulanım koşullarını şirket sizlere 5 kişilik bırakmak zorundadır. taraklı-termal-devremülk-tatilköyü
Taraklı TERMAL Özel tasarlanmış mimarisi, yemyeşil çam ağaçlarıyla çevrili, doğası ile onlarca dönüm alana kurulmuş olup; bünyesinde bulunan devre mülkler, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi, SPA ve alışveriş merkezinin yanı sıra konferans, toplantı ve seminer faaliyetlerinizi rahatça taraklı-termal-22yapabileceğiniz kültür, sanat ve eğitim alanları ile size TERMAL tatil ile ilgili yepyeni bir bakış açısı kazandırıyor. Orada TERMAL suyun ipeksi dokunuşu eşliğinde tarihi Türk hamamı, sauna, TERMAL havuz ve SPA uygulamaları ile TERMAL mucizeyi hissedecek, İSVEÇ masajından bitki banyosuna, dengeleyici yosun vücut bakımından medikal masaja, kil bakımından parafin banyosuna kadar olan birçok değişik uygulamayla rahatın ve konforun sınırları zorlanır. taraklitermal-4 taraklitermal-5-1 taraklitermal-7 taraklitermal-8
Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi ve TARAKLI TERMAL arasında yapılan işbirliği çerçevesinde Fizik Tedavi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyelerinin katılımı ile hizmet verecek olan fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesi; uzman kadrosu, konforlu ortamı ve güler yüzlü personeli ile siz TARAKLI TERMAL sakinleri için sağlıklı bir yaşamın kapılarını ardına kadar açar. Üstelik tesis, SGK ve anlaşmalı özel sağlık sigorta mensuplarına ve emeklilerine ücretsiz sağlık hizmeti verir.Tüm bunların yanında TERMAL suyun çarpıcı özellikleri dikkat çeker.Romatizmalı hastalıklar, eklem rahatsızlıkları, kronik bel ağrısı, cilt hastalıkları, sedef-dermalt-egzama hastalıkları, akne ve bir çok sağlık sorununa etkili çözüm sağlar
FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON HASTANESİ 
taraklı termal 1 tarakli termal 1 taraklı termal spa taraklı termal,kaplıca tesisi,tatilköyü tarakli termal taraklı -termal-iletişim tarakli thermal taraklı thermal taraklitermal-1-1 taraklitermal-3-1

Taraklı TERMAL sakinlerine ve bölgeye hizmet verecek olan fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesi; uzman kadrosu, konforlu ortamı ve güler yüzlü personeli ile daha sağlıklı bir yaşam için kapıları sizlere açıyor. TERMAL sular kullanımda kesinlikle ihmale gelmeyen ve yanlış kullanılmamaya dikkat edilmesi gerekilen sulardır. Tesis direk sağlık amaçlı bir tesis olduğundan tesise ilk geldiğinizde dilerseniz genel anlamda bir kontrolden geçilebilir, kaplıca sularından doktor kontrolünde bilinçli ve daha sağlıklı bir şekilde faydalanılabilir.. Bu şekilde sizlere hem aile hekimliği hem de erken teşhis, erken tanı olanağı sunulacaktır. S.G.K. ‘sosyal sigortalı, emekli sandığı, özel SİGORTA kurumu mensubu, çalışanı veya emekliyseniz’ alacağınız sağlık hizmetlerinin tamamı ücretsizdir. 

TERMAL SUYUN ÖZELLİKLERİ 

Romatizmalı hastalıklarda ve hareket sisteminin ağrılı durumlarında ve bu sistemde ki travma ve operasyonlar sonrası yararlı etkileri beklenir. Ayrıca bazı cilt hastalıklarında, sinir sistemi ile ilgili durumlarda, hormonsal durumlarda, genel sağlık güçlendirmede ve lokomotor sistem ile ilgili durumlarda fayda sağladığı kanıtlanmıştır. TERMAL su 48,30 derece sıcaklığa sahip olup, içilebilir durumdadır. 

TERMAL TURİZMİN PARLAYAN YILDIZI; TARAKLI TERMAL
• Dört Mevsim Tatil…
Dört mevsim tatil yapabileceğiniz ruhen ve bedenen yenilenmiş olarak evinize döneceğiniz bir cazibe merkezi, turizm sektörüne merhaba diyor..
Sakarya’da Turizmin gözbebeği Taraklı Termal ’de sona gelindi. Bir ASKARYA Yatırım A.Ş. kuruluşu olan Taraklı Termal Turizm 2010 yılında 2 senelik bir fizibilite çalışmasının neticesinde kurulmuştur. 1.200 daire, 300 otel odası ve sosyal tesislerden oluşmakta olan projenin yaklaşık değeri 150.000.000 USD’ dir. İsmini Tarihi İpekyolu üzerinde kurulu Taraklı İlçesi’nden alan ‘Taraklı Termal’ doğanın mucizesini insanlığın hizmetine sunuyor. Özgün tasarımı, ayrıcalıklı hizmet anlayışı ve şifalı sularıyla Taraklı Termal Turizm Türkiye’nin parlayan yıldızı, gözbebeği olma yolunda emin adımlarla ilerlemekte. Projemiz Tarihi Taraklı ilçesine sadece 800 metre yakınlıkta, tamamen çam ağaçları ve doğa ile iç içe bir coğrafyada yer almaktadır.
• Tarihin Yaşadığı ve Yaşandığı Yer; Taraklı…
Kuruluşu Roma dönemine kadar uzanan Taraklı; Firig, Bintinya, Bizans ve Osmanlı İmparatorluğuna şahitlik etmiştir. Tarihin sadece binalarda yaşamadığı, eski gelenek ve göreneklere günlük hayatta çok sık bir şekilde rastlana bilen Taraklı, Dünya Sakin Şehirler Organizasyonun (Cittaslow) 180 üyesinden biridir. Avrupa Komisyonu tarafından EDEN projesi kapsamında 2014 yılında Türkiye Ulusal Destinasyonu seçilen Taralı, Uluslararası bilinirliğe sahiptir. Sayısız film, reklam filmi ve belgesele ev sahipliği yapan Taraklı; tarihi konakları, göletleri, yaylaları ve sakin yaşamıyla huzurun ikinci adresi…
• Beş Yıldızlı Otel Konforunda Hizmet…
urizm Bakanlığı denetimde hizmet verecek olan oteli ve devre mülkleri ile misafirler uluslararası standartlarda hizmet alırken, Türk misafirperverliğinde unutulmayacak bir tatil yaşayacaklar.
Taraklı Termal tesisleri, siz değerli konuklarına konforu, rahatlığı ve birbirinden huzurlu mekânları sunmaktadır. Projede kullanılan mimari tarihi yerel mimari olup, binalar zemin kat üzeri dört kattan oluşmaktadır. Farklı aile büyüklükleri dikkate alınarak 1+1, 2+1 ve Dublex Daireler tatilcilerin beğenisine sunulmaktadır.
Altyapı yatırımları ile farklılığını ortaya koyan Projede, tüm bloklardan sosyal tesislere misafirler hiç dış ortama çıkmadan Yürüme Galerilerinden ulaşabilmekte.
24.000 m2 kapalı alana sahip sosyal tesisimizle; misafirlerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak: alışveriş merkezleri, bay ve bayanlar ayrı ayrı kapalı termal havuzlar, keyif havuzları, hidro terapi havuzları, çocuklar havuz, özel aile banyoları, kuaför hizmetleri, cilt bakım üniteleri, Türk Hamamları, kese odaları, saunalar, buhar odaları, çamur odası, şok duşları, minik kulübümüz, çocuk oyun alanları, cep sineması, mescit, yetişkinler için oyun salonu, spor salonu, soyunma kabinleri, doktor ve hemşire ünitesi, vitamin kafe, Restoran, gibi üniteler ile tatilinizi huzur ve sağlık içerisinde geçirmenize yardımcı olacaktır.
Kırk farklı terapi uygulaması ile Taraklı Termal SPA Merkezi sağlık, tatil ve güzelliği bir arada yaşatıyor.
Tatil ve İş ihtiyaçlarının aynı anda giderilmeye çalışıldığı günümüzde, farklı büyüklüklerdeki On Dört faklı salonla Convation Center’ımız kapılarını iş gruplarına açmakta.
Termal Suyun Gücü…
İnsan sağlığı açısından son derece önemli olan Bikarbonat, Kalsiyum, Sülfat, Sodyum, Magnezyum, Nitrat, Potasyum, Mangan, Demir gibi mineraller termal suyun içinde bol miktarda bulunmakta romatizmal hastalıkların ve cilt hastalıklarının tedavisinde faydalı olmaktadır. Taraklı termal tatil köyünde su 48,5 derece 130 litre/saniye kapasiteli ve 200 metre derinlikten çıkarılmaktadır. Taraklı Termal Tatil Köyünde Kaplıca havuzlarının dışında her dairenin banyosunda ev rahatlığında termal kür alma imkânı sağlanmaktadır.
• Unutulmayacak Bir Tatil Fırsatı….
Çevre faktörlerinin zenginliğinden en üst seviyede yararlanılacak olan proje yanı başındaki ormanlık alanda; yürüyüş yolları, spor alanları, rekreasyon alanları, survivor alanları, seralar ve at çiftlikleri ile misafirler doğa ile iç içe tatil yapmanın ve zindeliğin tadına varacaklar.
Taraklı Termal, Osmanlı Devletin ilk fetih ettiği topraklara yürüme olarak sadece On dakika mesafededir. Taraklı ve çevresinin kültürel mirası keşfedilmek için misafirlerini sabırsızlıkla beklemektedir.
• Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi…
İkinci etap bünyesinde yapımı planlanan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, hastalara doğa ile iç içe huzurlu bir tedavi olanağı sağlarken, aynı zamanda hasta yakınlarına da beş yıldızı tatil avantajı sunmaktadır.
FTR Merkezimiz Sağlık Bakanlığı Denetiminde, Uluslararası akredite bir kuruluş olarak hizmet verecektir.
• Doğa ile Barışık….
Katı atıkların biyolojik yöntemlerle bertaraf edildiği, kendi enerjisini kendi kaynaklarından elde eden ve yaşam olan hiçbir alanda petrol türevi ürünleri kullanmayan proje birçok alanda Yeşil Yıldız almaya aday.
Beslenme…
Taraklı ve çevresi Ülkemizde en önemli organik besinlerin elde edildiği tarım alanlarına sahiptir. Taraklı Termal Mutfağı, organik ürünleri lezzete dönüştürerek, açık büfe ve alakart restoranlarında misafirlerinin beğenisine sunacak, unutulmuş olan doğal tatları yeniden hatırlatacaktır.
• İnşaat Kalitesi…..
Çağımızın el verdiği tüm teknolojik imkânların kullanıldığı Projede, yüksek malzeme kalitesi ve işçilik uygulaması Ülkemiz ’de ki Üniversitelerin ilgili bölümlerince örnek gösterilmekte ve incelenmektedir.
Proje, bay bayan ayrı aktivite alanları, dairelerdeki üst düzey ses mahremiyeti ve sunulacak gıda hizmetleriyle tamamen helal turizm standartlarında yapılandırılmaktadır.
• Bütün Yollar Taraklı Termal’e Çıkar…
Taraklı Termal Tarihi ipek Yolu üzerinde olup, Ankara – İstanbul hızlı tren duraklarına 30 dk. Cengiz Topel Havaalanına (Kocaeli) 100 km., Sabiha Gökçen Havaalanına (İstanbul) 160 km. yakınlıktadır.
• Yatırımcılara Özel…
Proje, tatilcilerin yanı sıra yatırımcılara da avantajlı paketler sunmakta. Kira garantili yatırımcı paketleri ile yatırımcılar, yatırım geri dönüş bedellerini Dokuz yıl gibi bir sürede elde edebilir, karlı bir yatırımın ortağı olabilirler.

ŞİFA KAYNAĞI TERMAL SUYUMUZ…

Romatizmal hastalıklarda;

 • Dejeneratif Eklem Hastalıkları

 • İnflamatuar Romatizmal Hastalıklar

 • Yumuşak Doku Romatizmaları

Lokomotor Sistemle İlgili Durumlarda;

 • Kronik Bel Ağrısı

 • Diğer Ağrılı Durumlar

 • Travmatik Lezyonlar

 • Operasyonlar Sonrası

Endokrinal (Hormonal) Durumlarda;

 • Menstrüel Siklus Bozuklukları

 • Endokrinal Disregülasyon

 • Fonksiyonal Düzenleyici Olarak

Genel Sağlık Güçlendirme;

 • Her yaşta (Welness/ Prevantif Kür)

 • İleri Yaşlılık (Gençlik Kürü)

Cilt Hastalıklarında;

 • Psoriasis / Sedef Hastalığı

 • Dermalt / Egzama

 • Akne

Sinir Sistemiyle İlgili Durumlarda;

 • Nörevejetatif Distoniler

 • Nevraljiler

TÜNELLER 

Sosyal tesis bütün bloklara kapalı geçiş sistemiyle, tüp geçitler ile bloklara bağlıdır. Bloktan bloğa, bloktan sosyal tesise kapalı geçiş sistemiyle geçilebilir.Amaç sizleri 

dışarıda ki soğuk ya da sıcak hava şartlarından korumaktır. TERMAL su kullanılmaya başlandığı andan itibaren vücutta bir terleme yapmakta ve aldığınız mineralleri direk ter yoluyla vücuttan atmaktadır. Hedef tünellerdeki ve tesisteki sıcaklığı, vücudunuzun sıcaklığı ile aynı derecede sabit tutabilmek, terlemenizi minimum seviyeye indirmek ve sudan almış olduğunuz mineralleri daha çok vücudunuzda gezdirmektir. 
OSMANLI ÇARŞISI 
Osmanlı çarşısı 12 bin m2 kapalı alan üzerine kurulu olup, Osmanlı bedesten mimarisi örnek alınarak tasarlanmıştır. Çarşıda bütün ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek, ve özel avlusu içersinde kahvenizi yudumlayabileceksiniz. Osmanlı çarşısı içerisinde; Büyük havuz 2 adet ( Bay, Bayan), Çocuk Havuzları, TERMAL Havuz 2 adet ( Bay, Bayan), TERMAL Jakuzi 2 adet ( Bay, Bayan), Kar Çeşmesi 2 adet ( Bay, Bayan ), Buhar Banyosu 2 adet ( Bay, Bayan), Yağmur Odası 2 adet ( Bay, Bayan ), Büyük Hamam 2 adet ( Bay, Bayan ), Kese odası 2 adet ( Bay, Bayan ), Vitamin Bar muhtelif yerlerde, Terapi Odaları 6 adet, Fin sauna 2 adet ( Bay, Bayan ), Rus sauna 2 adet ( Bay, Bayan ), Fin hamamı 2 adet ( Bay, Bayan ) ve 10 adet grup özel aile havuzları bulunmaktadır. Sosyal tesis içerisinde; 35 dükkan bulunacaktır. Bunların dışında 3 adet restoran, fastfood restoranlar, 2 adet cep sineması, 1 adet büyük sinema ( 250 kişilik), 1 adet oditoryum ( 500 kişilik), küçük toplantı odaları yer almaktadır.Bunlar şimdilik belirlenenler. 
Devre mülk sistemi; Bir dönem satın alırsınız ya o deneme gelirsiniz ya kiraya verirsiniz ya da hakkınız yanmasın diye eşinize dostunuza verirsiniz. Bu tesis için 4. alternatif olarak döneminiz gelmeden 1 ay önceden haber vermek şartıyla istediğiniz dönemden tesis uygunsa becayiş yapabilirsiniz. Ancak bunun için kış dönemleri en uygun dönemlerdir, yaz dönemleri okulların kapalı olması dolayısıyla %100 pahalı dönemlerdir. Uygun fiyatlı dönemden pahalı döneme geçebilirsiniz fakat aradaki değişim bedelini ödemek şartıyla ama tam tersi durum söz konusu; pahalı dönem aldınız uygun döneme geçmek istiyorsunuz şirket o arada ki değişim bedelini size öder
Tatil yörelerinde genellikle bayanlar tatil yapamaz 1.si çocuk 2.si ise temizlik.Temizlikle ilgili haftada iki gün sizlerin talep ettiği zamanlarda dairenize temizlikçi girer temizliğini yapar ve çıkar.0-7 yaş grubu çocuklar için gün boyunca vakit geçirebilecekleri animasyonlar, etkinlikler düzenlenecektir. Bunun dışında tesiste, çocukların vakit geçirebilecekleri çocuk havuzları, çocuk parkları ve birçok eğlence alanları bulunmaktadır. TERMAL tesislere genelde gençler rağbet etmez, dedelerinin yeri vardır mecbur gelirler. Bizler gençleri de kendimize çekmek amaçlı tesisimizde ciddi büyük aqua park yapıyoruz,bu aqua park MARMARA bölgesinin en büyüklerinden biri olacaktır. Bunun dışında karting alanı, bowling, sinema, kafeteryalar, futbol alanları, basketbol sahaları, tenis kortu, paintball, gezi turları gibi gün boyunca vakit geçirilebilecek faaliyetler üyelere sunulacaktır. Ayrıca aileleri de birleştirmek adına 10 tane özel aile havuzu yapılmaktadır. Tesise geldiğinizde aynı kalitede tatil yapabilmek için bizimde aidatlarımız mevcuttur.

SIMILAR ARTICLES

0 4090

NO COMMENTS

Leave a Reply