TURKİSH CİTİZENSHİP BY İNVESTMENT

HOW ARE PROGRESSİNG METHODS FOR OBTAİNİNG CİTİZENSHİP THROUGH İNVESTMENT İN TURKEY

HOW ARE PROGRESSİNG METHODS FOR OBTAİNİNG CİTİZENSHİP THROUGH İNVESTMENT İN TURKEY

The financial costs in the process of acquiring Turkish citizenship were significantly reduced with the amendment published in the Official Gazette dated 19.09.2018. Accordingly, foreigners who have invested in real estate worth at least $400,000 in Turkey can be entitled to be Turkish citizens.

Yatırım yoluyla Türk vatandaşlığı almanın 6 yolu vardır:

400.000 USD değerinde gayrimenkul yatırımı ile Türk vatandaşlığı

Minimum 500.000 $ değerinde sabit bir yatırım sermayesi yapmak

En az 50 kişi istihdam

Türkiye’de faaliyet gösteren bankalarda en az 500 bin Dolar (farklı para birimleri veya Türk Lirası karşılığı olabilir  ) mevduat kabul edilmelidir.

Şart: Depozito 3 yıl boyunca bankadan çekilemez.

 En az 500.000 ABD Doları (veya farklı bir döviz veya Türk Lirası karşılığı) tutarında devlet borcu satın alınmalıdır.

Koşul: Devlet borçlanma senetleri 3 yıl süreyle saklanmalıdır.

En az 500 bin Dolar değerinde gayrimenkul yatırım fonu payı veya girişim sermayesi yatırım fonu payı satın alınmalıdır.

Şart: Katılma payları 3 yıl süreyle saklanmalıdır.

Gayrimenkul Yatırımı ile Türk Vatandaşlığı – Türkiye’de minimum 400.000 $ değerinde gayrimenkul satın almak

13 Haziran 2022 tarihi itibariyle Cumhurbaşkanı Kararı ile 250.000$ olan gayrimenkul yatırımı ile Türk vatandaşlığı 400.000$’a yükseltilmiştir. Halihazırda satın aldığınız gayrimenkuller ile vatandaşlık başvurusunda bulunabilirsiniz. 12 Ocak 2017 ile 18 Eylül 2018 tarihleri ​​arasında satın alınan gayrimenkul değeri en az 1 milyon dolar olmalıdır. Dolayısıyla bu tarihten önce satın alınan 1 milyon doların altındaki gayrimenkul tutarları vatandaşlık başvuruları için yeterli değil.

Kendiniz, eşiniz ve 18 yaşından küçük çocuklarınız için 3 yıl içinde geri satmama taahhüdü ile gayrimenkul yatırımı yaparak Türk vatandaşlığı elde edebilirsiniz. Türk pasaportu 3 ayda verilir.

Koşullar:

Mülk nakit olarak satın alınmalıdır.

Satın alacağınız gayrimenkulün sahibi Türk vatandaşı olmalıdır.

Tapu hazır olmalıdır.

Borç açısından bir sorunu yoktur.

2 ya da 3 mülk alıyorsunuz, hepsinin toplam 400 bin dolar olması yeterli.

#istanbul #turkey #propertyforsale #turkishcitizenship #istanbulturkey #propertyinvestment #istanbulapartments #turkeyapartments #turkeyrealestate #istanbulrealestate #turkishpassport #istanbulhomes #turkeyhomes #propertyturkey #propertyistanbul #secondpassport #newhouseforsale #luxurypropertyforsale #bestapartmentforsaleinistanbul

Properties sale turkey ,İstanbul,propertyistanbul,property,propertyinturkey,residency,istanbulrealestate,realtyinturkey,realestateturkey,investment,forsaleistanbul,realestate,realtoristanbul,investmentinistanbul,investtoistanbul,realestateinvestor,realestateagent,realestateistanbul,apartmentistanbul,apartmentturkey,luxuryrealestate,investmentproperty,house,homeforsale,investment,properties,investinturkey,İstanbul,citizenship,turkishcitizenship,citizenshipbyinvestment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir