Devremülk Tarihi

Devremülk Tarihi

İkinci dünya savaşından sonra turizmin çıkış kapısı devre mülk/tatiller…

Dünya devre mülk/tatil terimini 1960’lı yıllarda duymaya başlamıştır. 1960 yılında İngiltere’nin turistik bölgelerindeki villaların bir veya iki haftalık mülkiyet hakkı ile satılması devre mülk sisteminin ilk uygulamasıdır(14). İlk devre tatil sözleşmeleri Alpler’de doğmuştur. Amaç Fransa ve İsviçre Alpleri’nde tatil yapan kayakçılara turistik tesislerde uzun dönemli kullanım hakkının sağlanmasıdır(15).

Devre mülk/tatil sistemi yolculuğuna Avrupa’dan sonra Amerika ile devam etmiş ve asıl gelişmesini bu ülkede göstermiştir. Bugün bu sistemle hizmet veren turizm tesislerinin %50’den fazlası Amerika’dadır(16). Kanarya ve Virjin Adaları devre mülk/tatillerin Avrupa’daki üsleri olmuştur. Bu adalara uçaklarla potansiyel müşteriler taşınmış, ürün ve hizmetlerin tanıtımı yapılmıştır(17).

Devre mülk/tatil sistemi batıdaki yolculuğundan kısa bir süre sonra rotasını Uzakdoğu ve Hindistan’a çevirmiştir. Uzakdoğu kültürü ve Hindistan mistisizmi yeni tatil sisteminin yayılması için mümbit bir ortam sunmuştur.
Günümüzde devre mülk/tatiller yüzü aşkın ülkede farklı tatil seçenekleri ile ziyaretçilere hizmet vermektedir. Deniz ve göl kıyılarında, doğa ve kayak turizminin yapıldığı dağlarda, tarihi ve kültürel bölgelerde, termal kaynak suyunun bulunduğu alanlarda…

Yalova Armutlu da Denize Sıfır Bayanlar Plajı Olan Tesisimizin Satışları Başlamıştır

Devremülk Tarihi

Neden Devremülk Alayım

Devremülk Nedir

Devremülk Almak İstiyorum

Kaplıcalar Yönetmeliği

Termal Turizm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir